Доступність

ATutor включає набір можливостей, спрямованих на забезпечення доступності навчальних курсів для всіх потенційних користувачів, включаючи тих, хто має низькошвидкісні лінії доступу до Інтернет, старі версії браузерів або фізичні вади, через які змушені користуватися асистивними технологіями. Усі ці можливості детально описані нижче. Залежно від вибраної теми, ATutor може включати всі або деякі з цих можливостей. Тема за замовчуванням включає їх усі.

  1. Обхідні посилання. У верхньому лівому куті ATutor розташоване приховане посилання, яке дозволяє пропустити елементи навігації й перейти одразу на початок матеріалу. Натисніть кнопку Tab один раз після завершення завантаження сторінки для переходу на перше обхідне посилання, потім натисніть Enter для переміщення до початку матеріалу. Цей перехід можна здійснити натисканням клавіш Alt+c незалежно від того, де знаходиться курсор.

    Інші обхідні посилання включають: «пропуск таблиці», що дозволяє пропустити таблиці з даними і швидко перейти до матеріалу після них; «пропуск кодів», що дозволяє пропустити коди емоцій внизу форми повідомлення у форумах.

  2. Гарячі клавіші. Багато функцій ATutor забезпечені гарячими клавішами. Для використання цієї можливості натисніть Alt і відповідну цифру, букву або символ. Гарячі клавіші динамічно присвоюються навігаційним закладкам. Першій з них буде присвоєно Alt+1, другій - Alt+2 і т. д. Зауважте, що не всі браузери підтримують гарячі клавіші.
    Нижче наведено список гарячих клавіш. Усі букви і символи - англійської розкладки клавіатури.

    Загальні гарячі клавіші:
    • Alt+1 до Alt+0 Закладки навігації
    • Alt+, Попередня тема (тобто знак «менше», <)
    • Alt+. Наступна тема (тобто знак «більше», >)
    • Alt+. Повернутися (тобто знак «більше», >, якщо поза матеріалом курсу)
    • Alt+j Меню переходу по курсах
    • Alt+s Надіслати (активна на багатьох сторінках з формами)
    • Alt+c Перейти на початок матеріалу (обхідне посилання)
    Гарячі клавіші редактора матеріалу:
    • Alt+n Матеріал
    • Alt+p Властивості
    • Alt+g Словник
    • Alt+r Перегляд
    • Alt+a Доступність
    • Alt+s Зберегти
    Гарячі клавіші чату:
    • Alt+c Нове повідомлення
    • Alt+r Оновити список повідомлень
    • Alt+m Перейти до списку повідомлень
    • Alt+q Вийти з чату
    Гарячі клавіші редактора поштової скриньки:
    • Alt+r Відповісти на повідомлення
  3. Гарячі клавіші візуального редактора:
    • Alt+q Перейти до панелі кнопок
    • Alt+z Перейти до тексту
    • Alt+x Перейти до шляху елемента (внизу)

  4. Перевірка доступності. Використовуючи редактор матеріалу системи ATutor, інструктори можуть перевіряти доступність створюваного ними матеріалу. Це дає змогу переконатися в доступності матеріалів для всіх студентів, включаючи й тих, які використовують асистивні технології чи старіше програмне забезпечення. Щоб перейти на закладку перевірки доступності, натисніть Alt+a під час редагування матеріалу.
  5. Альтернативний текст. Усі важливі малюнки в системі ATutor включають альтернативний текст, який описує малюнок або його функцію. Атрибут Alt неважливих малюнків залишається порожнім, так що асистивні технології пропустять такий малюнок.
  6. Альтернативна навігація. В системі доступна глобальна, ієрархічна і послідовна навігація. Таким чином, користувачі можуть переглядати і структурувати матеріал у той спосіб, який найбільш відповідає їхньому стилю навчання. Карта сайту в ATutor надає повний список доступного матеріалу та інструментів, що робить можливим доступ до всіх функцій курсу із однієї точки.
  7. Повернення (продовження). ATutor запам’ятовує останню сторінку, яку переглядав кожен користувач, тому, відповівши у форум чи увійшовши в ATutor наступного разу, можна легко повернутися на неї. Для цього треба вибрати посилання «Повернутися» біля назви курсу на сторінці «Мої курси» або натиснути комбінацію клавіш Alt+. після входу на курс.
  8. Приховування меню. Користувачі, що використовують старі асистивні технології, які не підтримують табличну організацію тексту, можуть сховати меню системи ATutor. Це також корисно для заощадження екранного простору для користувачів, у яких малі монітори.
  9. Пошук і сортування. Більшість таблиць з даними мають інструмент для пошуку або фільтр, дозволяючи відсіювати непотрібні дані. Більшість таблиць можна також сортувати за будь-яким стовпцем, натискаючи на його заголовку.
  10. Зв’язки з заголовками таблиць. Усі таблиці з даними містять елементи TH із атрибутом scope, так що люди, які використовують програми для читання з екрану, зможуть розуміти, що означає кожна клітинка даних.
  11. Підписи полів форм. Усі поля у формах системи ATutor містять елементи LABEL, що забезпечує їх правильний опис при використанні асистивних технологій. Це також дає можливість активізувати поле, натиснувши на його назві. У такий спосіб збільшується область для натискання мишкою на маленькі поля введення.
  12. Таблиці стилів. Усюди, де це можливо, вигляд матеріалу визначається таблицями стилів. Це дозволяє кожному користувачу визначати його власні налаштування (наприклад, збільшуючи розміри шрифтів, змінюючи стилі та кольори тексту).
  13. Фокусування на полях форм. На сторінках, де головною є форма, курсор миші автоматично розміщується в її першому полі. Тому після завантаження сторінки із формою не потрібно використовувати мишу або Tab для переходу на поле і користувачі можуть одразу починати вводити текст, не витрачаючи зайвого часу. Користувачі можуть вимкнути цю можливість в налаштуваннях, якщо вона їм заважає.
  14. Відносне масштабування малюнків. У браузерах, які підтримують масштабування малюнків, значки системи ATutor можуть бути збільшені для людей з поганим зором (наприклад, в Netscape 7 натисніть Alt +). Відносні розміри елементів ATutor використовуються всюди, де це можливо, тому коли змінюються розміри вікна, співвідношення між розмірами елементів зберігається.